Hydraulik Info

Informacje hydrauliczne

Wyposażenie ochronne dla hydraulika

Napisane 20.01.2021 przez Mateusz

Tagi:

Rozmawiałem z hydraulikami odnośnie bezpieczeństwa ich prac. Poniżej przemyślenia, moje oraz kolegów hydraulików. Duże ukłony za pomoc dla znajomego hydraulika z Krakowa konkretnie hydraulik-krk.pl, który posłużył pomocą i poświęcił mi bardzo dużo czasu.

Prawie każdy wie, jak zabezpieczyć się przed zagrożeniami związanymi z wykonywanym zawodem lub lepiej…. Niemal wszyscy myślą, że wiedzą, jak chronić się przed ryzykiem wypadków przy pracy, łącznie ze mną.


Przyznaję, że czasami lekceważę swoje bezpieczeństwo, gdy wypadek zdarza się szybko i niezależnie od okoliczności wypadek jest zawsze głupi, w większości wypadków ludzka nieuwaga lub zaniedbanie.


Jak już wspomniałem w innym artykule, zawód hydraulika grzewczego to jeden z zawodów podlegających najbardziej niewygodnym stanowiskom pracy, ale też jeden z najbrudniejszych zawodów, wiedząc, że często mamy kontakt z kanalizacją i wysoce toksyczne chemikalia.


Aby dać wyobrażenie: wyobraź sobie opary środków do usuwania farby używanych podczas lutowania twardego i różnego rodzaju spoin, wyobraź sobie te opary w pawiach.


Z tych wszystkich powodów ważne jest, aby chronić siebie, nawet jeśli ochrona Ci przeszkadza, podjąć wysiłek, jest to ważne dla Ciebie, Twojego środowiska i Twojej firmy. Nigdy nie mówimy tego wystarczająco.


Ochrona głowy.

Kask ochronny Przede wszystkim mamy kask, który jest niezbędny i obowiązkowy, zwłaszcza gdy istnieje ryzyko spadających przedmiotów. Trzeba powiedzieć, że hełm chroni nas przede wszystkim przed zagrożeniami powodowanymi przez inne osoby, a często przez pracowników innych zawodów.


Wbrew powszechnemu przekonaniu chroni również wtedy, gdy nie ma ryzyka upadku przedmiotów, chroni gdy jesteś w ciasnych miejscach, bo bardzo często istnieje ryzyko uderzenia w głowę, osobiście pomogłem mężczyźnie który otworzył głowę pod zlewem.


Potem nie musisz już mieć dużego, białego lub pomarańczowego kasku plastoc, możesz mieć bardziej designerski kask, który wygląda jak czapka.


Ochrona oczu

Ważne jest również, aby chronić oczy, nie tylko podczas cięcia, ale także podczas spawania. Mówił Leszek - hydraulik ze strony wodno-kanalizacyjne.pl


Okulary ochronne przed pociskami Do ochrony podczas cięcia polecam okulary całkowicie hermetyczne, ponieważ bardzo często przy otwartych okularach strasznie gorące opiłki mogą przechodzić po bokach i okropnie nas okaleczyć.


W związku z tym, jeśli musisz nosić okulary przez długi czas, bardziej wskazane jest noszenie okularów otwartych, ponieważ zamknięte okulary mogą kondensować i powodować dyskomfort podczas użytkowania.


Okulary spawacza


Wtedy mamy ochronę oczu, przed źródłami ciepła i intensywnym światłem.


Nie będę mówić o standardach, ale nadal polecam zamknięte okulary z bocznymi kratkami, które chronią nas w 100% przed ewentualnymi pociskami, pozostawiając jednocześnie odpowiednią wentylację, która pozwala nie skraplać się, gdy spawamy dość długo.


Ochrona słuchu

Ochrona słuchu To chyba najbardziej zapomniana ochrona pracowników budowlanych. Chociaż jest to bardzo ważne, gdy jesteśmy w hałaśliwym otoczeniu lub gdy sami hałasujemy.


Dość często widzimy grupę pracowników w pobliżu młota pneumatycznego i tylko sam operator młota jest chroniony przed hałasem, więc panie i panowie, chrońcie się przed hałasem, nawet jeśli źródłem hałasu jest ktoś. 'inne.


Ochrona dróg oddechowych

Maska ochronna Odniosłem się do tego wcześniej do oparów z lutowania, często zauważam, że: Hydraulicy i spawacze generalnie chronią się przed kurzem, ale nigdy podczas lutowania, chociaż opary ze środków do usuwania farby i lutów są silnie toksyczne.


Tutaj przedstawiam maskę jednorazową dla początkujących, podczas gdy nadal polecam maski wysokiej jakości najlepiej z filtrami.


Jeśli mogę doradzić hydraulikom: unikaj wdychania oparów ze spawów.


Ochrona ciała

Dla tych, którzy tego nie wiedzą, hydraulicy są często wzywani do interwencji w niehigienicznych miejscach, piwnicach, tratwach, podwieszanych sufitach i bardzo często nad sufitami w sklepach Wyobraź sobie brud, z którym stykają się hydraulicy .


Wymiana rur spustowych to jedno z zadań wykonywanych przez hydraulika, jest to jedno z najbrudniejszych iw większości sytuacji rury te znajdują się w miejscach trudno dostępnych lub hydraulik będzie musiał pracować bardzo niewygodne pozycje.


Oprócz wszystkich innych zabezpieczeń polecam zabezpieczyć się przed zabrudzeniem kombinezonem. Osobiście zawsze mam jeden lub dwa w moim samochodzie.


Ochrona rąk

W zależności od wykonywanej pracy mamy dwie możliwości ochrony dłoni.


Rękawice odporne na przecięcie Do pracy w suchych warunkach. Z reguły używa się rękawic odpornych na przecięcia, do wszelkich prac ręcznych i suchych, w rzemiośle hydraulicznym i drobiazgowym rzemiośle, często mamy do czynienia z małymi częściami, dlatego bardzo ważny jest wybór odpowiedniego. rozmiar rękawicy tak, aby rękawice dobrze przylegały do ​​dłoni użytkownika.


Ogólnie rzecz biorąc, rękawice odporne na przecięcie są dość wygodne, więc nie krępuj się ich używać podczas przenoszenia przedmiotów, zwłaszcza ostrych.


Rękawice chroniące przed wodą Do pracy w mokrych warunkach. W takim przypadku należy zabezpieczyć się również przed wodą, a jeszcze bardziej przed innymi, bardziej toksycznymi produktami. Szczególnie w kontakcie z zatkanymi rurami należy chronić nasze jedyne ręce, ale także wszystkie inne części ciała, ponieważ zatkane rury można napełnić produktami udrażniającymi, które są silnie toksyczne.


Mówię świadomie, ponieważ zaniedbałem swoje bezpieczeństwo podczas wybicia, zobacz moje opinie na ten temat na tej stronie.


Ochrona kolan

Ochrona kolan Prawdę mówiąc, to raczej glazurnicy chronią swoje kolana, ja nie jestem glazurnikiem i też to robię, ponieważ hydraulik wykonuje wiele zadań blisko ziemi, a nie kucając, on jest wygodniej jest uklęknąć i wygodniej pracować.


Czy wiesz, że choroby kolan są jedną z częstych chorób hydraulika, podłączanie natrysków, zabiegi pod wannami, pod bidetami, pod zlewami, itp… przeważnie wykonuje się na kolanach.


Tak więc dobra ochrona jest niezbędna, aby kolana były w dobrej formie przez wiele lat.


Ochrona stóp

Ważne jest również, aby chronić stopy, bardzo często mamy do czynienia z dużymi ładunkami, jak wielu z nas, mam paskudny zwyczaj stawiania sanitariatów na bucie, kiedy muszę go postawić na ziemi. odciąża na kilka sekund, więc bez buta bez ochrony to raczej moje palce u nóg płaciłyby cenę.


Obuwie ochronne Konieczne jest jednak posiadanie wysokiej jakości obuwia lub „butów na mokradła”, aby pozostać w łóżku przez cały dzień.


Buty lub buty dla początkujących wkładają nasze stopy w kompot po dwóch godzinach i wierzcie mi: jeśli nie jesteśmy dobrze obutymi, możemy być naprawdę sprawni i sprawni tylko wtedy, gdy jesteśmy odpowiednio obute.


Zwracam uwagę na ten temat: być może byliśmy ubrani, najlepszy kostium świata, ale jeśli buty nas ranią, to zawsze będzie nam niewygodnie, pomyśl o tym.

Wyposażenie ochronne dla hydraulika

Rozmawiałem z hydraulikami odnośnie bezpieczeństwa ich prac. Poniżej przemyślenia, moje oraz kolegów hydraulików. Duże ukłony za pomoc dla znajomego hydraulika z Krakowa konkretnie hydraulik-krk.pl, który posłużył pomocą i poświęcił mi bardzo dużo czasu.Prawie każdy wie, jak zabezpieczyć się przed zagrożeni

Czytaj więcej...

Losowy

Wyposażenie ochronne dla hydraulika

Rozmawiałem z hydraulikami odnośnie bezpieczeństwa ich prac. Poniżej przemyślenia, moje oraz kolegów hydraulików. Duże ukłony za pomoc dla znajomego hydraulika z Krakowa konkretnie hydraulik-krk.pl, który posłużył pomocą i poświęcił mi bardzo dużo czasu.Prawie każdy wie, jak zabezpieczyć się przed zagrożeni

Czytaj więcej...